Nie ste prihlásený   Prihlásenie  Registrácia
0 ks
0,00 €
   

Májové rozhovory 10/10 vo Vinotéke Sv. Urbana

rozhovory_urbana_1.JPG
Alebo Poznámky z degustácie Veľkých bielych vín. Výnimočné vína, ktoré prekvapili a zaujali. Táto degustácia bola iná ako predošlé (aj o to ide). Okrem toho, že sa vôbec neochutnávali červené vína, nebol v nej vyložene „ťahák“, víno ako ikona a v horšom prípade ešte aj s vysokým bodovým hodnotením.


Tento prístup dovoľuje a uprednostňuje koncentráciu len na víno, bez zbytočného „bodovo/markentingového“ základu. A s pozitívnym, nie podozrievavým úsudkom.

Začalo sa na severe Talianska v oblasti Friuli - Isonzo. Vie di Romans Flors di Uis 2014 určuje smer pre moderné vína oblasti od začiatku osemdesiatych rokov. Zmysluplne využíva jej potenciál a intelektuálny rozmer. Základom nie je odroda, ale Gianfranco Gallo majiteľ vinárstva, ktorého rukopis cítiť v každom víne. Malvasia Istriana a Rizling v dominancii, štipka Friulana a dostatok času ( 9 mesiacov ) na kvasinkách. Stačí. Kvetinovo – ovocný charakter a expresívna acidita. Dlhá dochuť a radosť zo života. Toto vôbec nie je málo. Potenciál do 2021.

rozhovory_urbana_3.JPG

Eroica sa pije aj počúva dobre. Beethovenova tretia symfónia dala meno tomuto vínu. Pre niekoho gýč a pre niekoho už klasika – názov vína samozrejme. Víno sa vyrába od roku 1999 s prezieravým prechodom k suchému štýlu. Vyznávači kultu nemeckých rizlingov by štrngali kľúčmi, ale zbytočne. Eroica 2014 je skvelé víno a zatiaľ ešte v takmer nepitnom stave. Limetkovo – marhuľové s delikátnou kyselinkou a ovocnou šírkou. Typický ( alebo aj nie ) TDM tiež vonia ( ako pre koho). Toto víno bez ohľadu na ročník vyzrieva excelentne. Bravo Maestro!

Dve vína s odkazom: Nederburg Anchorman 2012 zakotvil v oblasti Western Cape. Konkrétne Darling, Durbanville – Tygerberg a Paarl. Chenin blanc nie je chameleón, je to poctivý pracant so skromnými nárokmi. Geneticky komunikuje z Tramínom a Sauvignonom. Víno fermentovalo v dubových sudoch, nereze aj karbonickou maceráciou v deväť mesačnej „autolýze“. Senzoricky homogénne víno s priateľskou chuťou, ktorá sa mení v závislosti od nálady jeho konzumentov ( žeby predsa len chameleón ). Bohaté, termické s temperamentnou kyselinkou. Potenciál do 2020. Druhým je Planeta Cometa 2011 zo Sicílie oblasť Menfi. 100% z odrody Fiano, ktorá sa spomína už z čias Rimanov. Fermentácia aj vyzrievanie našťastie bez sudov. Neuveriteľne živá, ako aj prirodzená chuť s jemnou ovocnou linkou a veľmi dlhým až slaným záverom. Šupka hrozna, jadierko aj dužina. Obdivuhodná harmónia. Naozaj veľké biele. Víno, ktoré by mohlo stať aj trojnásobok svojej ceny. Potenciál – 2025.

rozhovory_urbana_4.JPG

Vo svete vína existuje viacero mýtov. Jedným z nich je, že najlepšie Chardonnay sa rodí v Burgundsku. Ak by bola meradlom kvality cena za kilogram hrozna, tak áno. Pochopiteľne, zatiaľ nikto nič lepšie nevymyslel ako Charlemagne alebo Montrachet. Víno nie je o bodovom hodnotení, ale o trpezlivosti. Karia od Stag´s Leap Wine Cellar 2011 patrí medzi „netypické“ Kalifornské vína. Napokon ako celé SLWC. Základom je vinohrad Arcadia v Coombsville. 2011 bol priemerný ročník. Čiastočná fermentácia v nereze ako aj JMF. 9 mesiacov v sudoch. Na veľké víno si treba počkať, skúsenosťami aj príležitosťou. Zážitok. Na vrchole do 2019.

Kto je fanúšikom bielej Rhôny alebo Bordeaux, bude nadšený. Chateau d´Anglés 2009 z La Clape je bohémskou maľbou týchto oblastí so stredomorským prejavom. Energické, nepokojné, s intenzívnou ovocnou chuťou. Teplým, medovo – bylinkovým telom. Citeľná kyselinka a takmer nekonečný vanilkovo – korenistý záver. 40% Bourboulenc, 20% Grenache blanc, 20% Roussanne a 20% Marsanne. Pestované v Bio režime. Geniálne víno len tak alebo k hydinovej roláde s čiernymi hľúzovkami.

Gérard Bertrand konvertoval svoj klenot – Cigalus na biodynamiku v roku 2010. Vplyvom týchto zmien sa dal ochutnať fenomenálny ružový Cigalus z ročníka 2011. Pred nimi sa mihol takmer bez povšimnutia jeho „biely“ brat. Kompozícia Chardonnay, Viognier a Sauvignonu s fermentáciou v dubových sudoch. Vinohrad je oproti La Clape o pár kilometrov viac vo vnútrozemí s hnedým, pyrenejským vápencom. Ročník 2009 pozbieral slnečné lúče v dostatočnej miere. Vďaka blízkosti mora a jeho vplyvu má víno kompaktnú chuť s pozoruhodnou sviežosťou. Lignínová informácia harmonicky integrovaná. Marhuľovo – hruškový záver. Veľmi pekné až takmer návykové víno.

rozhovory_urbana_2.JPG

Verdicchio dei Castelli di Jesi Villa Bucci patrí medzi najlepšie talianske vína vôbec. Ak sa však objaví s dodatkom Riserva a navyše z ročníka 2005, končia žarty. Riserva sa vyrába len v najlepších rokoch. Senzoricky pripomína Fuissé alebo St. Véran. Pochopiť toto víno nie je ľahké, potrebuje teplotu 12-14°C s dekantáciou min. 3 hodiny pred servisom. Nepripravených pomýli jemným oxidatívnym ( nie zoxidovaným ) tónom vo vôni. Chuť je však živá, svieža s fenomenálnou kyselinkou. Pripomína mirabelky, hruškový kompót s klinčekmi. Pokojné, vyzreté víno, ktoré sa vychutnáva s pokorou.

Rizlink vlašský z Pálavy je fenomén, ktorý nemá na Morave obdobu. Sonberk vyrobil tento nádherný vlašák z ročníka 2005 bez veľkej reklamy a medailí. K dispozícii bolo len 3750 kusov. Kyselinka sa vyšplhala na 6,8 g/l. Alkohol je na úrovni 14,5%. Michal Viewegh o ňom napísal: Mimoriadne príjemné, priateľské, skoro by som povedal vrúcne, ale nie servilné víno s vôňou hrozienok, či snáď neznámeho ovocia. S medovými podtónmi v chuti, ale svieže. Zvyšuje eufóriu, rozptyľuje melanchóliu.

Na záver passito od St. Michael Eppan Sanct Valentin Comtess 2004 Alto-Adige. 70% Tramín, zvyšok Rizling a Sauvignon blanc. Asi to tak býva, že sladšie vína to majú jednoduchšie oproti ich suchým partnerom. Ako však byť objektívny, keď sa v kalichu objaví nektár. Nie sladký - ale sladkastý, nie aromatický - ale voňavý, nie perzistentný – ale nekonečný. Kvapka za kvapkou...

     
 
 
 
Visa Visa Electron Verified by Visa MasterCard MasterCard SecureCode Maestro Diners Club Tatrapay Sporopay VUB eplatby Uniplatba PayPal Discover
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia