Nie ste prihlásený   Prihlásenie  Registrácia
0 ks
0,00 €
   

Májové rozhovory 10/10 vo Vinotéke Sv. Urbana

rozhovory_urbana_1.JPG
Alebo Poznámky z degustácie Veľkých bielych vín. Výnimočné vína, ktoré prekvapili a zaujali. Táto degustácia bola iná ako predošlé (aj o to ide). Okrem toho, že sa vôbec neochutnávali červené vína, nebol v nej vyložene „ťahák“, víno ako ikona a v horšom prípade ešte aj s vysokým bodovým hodnotením.


Tento prístup dovoľuje a uprednostňuje koncentráciu len na víno, bez zbytočného „bodovo/markentingového“ základu. A s pozitívnym, nie podozrievavým úsudkom.

Začalo sa na severe Talianska v oblasti Friuli - Isonzo. Vie di Romans Flors di Uis 2014 určuje smer pre moderné vína oblasti od začiatku osemdesiatych rokov. Zmysluplne využíva jej potenciál a intelektuálny rozmer. Základom nie je odroda, ale Gianfranco Gallo majiteľ vinárstva, ktorého rukopis cítiť v každom víne. Malvasia Istriana a Rizling v dominancii, štipka Friulana a dostatok času ( 9 mesiacov ) na kvasinkách. Stačí. Kvetinovo – ovocný charakter a expresívna acidita. Dlhá dochuť a radosť zo života. Toto vôbec nie je málo. Potenciál do 2021.

rozhovory_urbana_3.JPG

Eroica sa pije aj počúva dobre. Beethovenova tretia symfónia dala meno tomuto vínu. Pre niekoho gýč a pre niekoho už klasika – názov vína samozrejme. Víno sa vyrába od roku 1999 s prezieravým prechodom k suchému štýlu. Vyznávači kultu nemeckých rizlingov by štrngali kľúčmi, ale zbytočne. Eroica 2014 je skvelé víno a zatiaľ ešte v takmer nepitnom stave. Limetkovo – marhuľové s delikátnou kyselinkou a ovocnou šírkou. Typický ( alebo aj nie ) TDM tiež vonia ( ako pre koho). Toto víno bez ohľadu na ročník vyzrieva excelentne. Bravo Maestro!

Dve vína s odkazom: Nederburg Anchorman 2012 zakotvil v oblasti Western Cape. Konkrétne Darling, Durbanville – Tygerberg a Paarl. Chenin blanc nie je chameleón, je to poctivý pracant so skromnými nárokmi. Geneticky komunikuje z Tramínom a Sauvignonom. Víno fermentovalo v dubových sudoch, nereze aj karbonickou maceráciou v deväť mesačnej „autolýze“. Senzoricky homogénne víno s priateľskou chuťou, ktorá sa mení v závislosti od nálady jeho konzumentov ( žeby predsa len chameleón ). Bohaté, termické s temperamentnou kyselinkou. Potenciál do 2020. Druhým je Planeta Cometa 2011 zo Sicílie oblasť Menfi. 100% z odrody Fiano, ktorá sa spomína už z čias Rimanov. Fermentácia aj vyzrievanie našťastie bez sudov. Neuveriteľne živá, ako aj prirodzená chuť s jemnou ovocnou linkou a veľmi dlhým až slaným záverom. Šupka hrozna, jadierko aj dužina. Obdivuhodná harmónia. Naozaj veľké biele. Víno, ktoré by mohlo stať aj trojnásobok svojej ceny. Potenciál – 2025.

rozhovory_urbana_4.JPG

Vo svete vína existuje viacero mýtov. Jedným z nich je, že najlepšie Chardonnay sa rodí v Burgundsku. Ak by bola meradlom kvality cena za kilogram hrozna, tak áno. Pochopiteľne, zatiaľ nikto nič lepšie nevymyslel ako Charlemagne alebo Montrachet. Víno nie je o bodovom hodnotení, ale o trpezlivosti. Karia od Stag´s Leap Wine Cellar 2011 patrí medzi „netypické“ Kalifornské vína. Napokon ako celé SLWC. Základom je vinohrad Arcadia v Coombsville. 2011 bol priemerný ročník. Čiastočná fermentácia v nereze ako aj JMF. 9 mesiacov v sudoch. Na veľké víno si treba počkať, skúsenosťami aj príležitosťou. Zážitok. Na vrchole do 2019.

Kto je fanúšikom bielej Rhôny alebo Bordeaux, bude nadšený. Chateau d´Anglés 2009 z La Clape je bohémskou maľbou týchto oblastí so stredomorským prejavom. Energické, nepokojné, s intenzívnou ovocnou chuťou. Teplým, medovo – bylinkovým telom. Citeľná kyselinka a takmer nekonečný vanilkovo – korenistý záver. 40% Bourboulenc, 20% Grenache blanc, 20% Roussanne a 20% Marsanne. Pestované v Bio režime. Geniálne víno len tak alebo k hydinovej roláde s čiernymi hľúzovkami.

Gérard Bertrand konvertoval svoj klenot – Cigalus na biodynamiku v roku 2010. Vplyvom týchto zmien sa dal ochutnať fenomenálny ružový Cigalus z ročníka 2011. Pred nimi sa mihol takmer bez povšimnutia jeho „biely“ brat. Kompozícia Chardonnay, Viognier a Sauvignonu s fermentáciou v dubových sudoch. Vinohrad je oproti La Clape o pár kilometrov viac vo vnútrozemí s hnedým, pyrenejským vápencom. Ročník 2009 pozbieral slnečné lúče v dostatočnej miere. Vďaka blízkosti mora a jeho vplyvu má víno kompaktnú chuť s pozoruhodnou sviežosťou. Lignínová informácia harmonicky integrovaná. Marhuľovo – hruškový záver. Veľmi pekné až takmer návykové víno.

rozhovory_urbana_2.JPG

Verdicchio dei Castelli di Jesi Villa Bucci patrí medzi najlepšie talianske vína vôbec. Ak sa však objaví s dodatkom Riserva a navyše z ročníka 2005, končia žarty. Riserva sa vyrába len v najlepších rokoch. Senzoricky pripomína Fuissé alebo St. Véran. Pochopiť toto víno nie je ľahké, potrebuje teplotu 12-14°C s dekantáciou min. 3 hodiny pred servisom. Nepripravených pomýli jemným oxidatívnym ( nie zoxidovaným ) tónom vo vôni. Chuť je však živá, svieža s fenomenálnou kyselinkou. Pripomína mirabelky, hruškový kompót s klinčekmi. Pokojné, vyzreté víno, ktoré sa vychutnáva s pokorou.

Rizlink vlašský z Pálavy je fenomén, ktorý nemá na Morave obdobu. Sonberk vyrobil tento nádherný vlašák z ročníka 2005 bez veľkej reklamy a medailí. K dispozícii bolo len 3750 kusov. Kyselinka sa vyšplhala na 6,8 g/l. Alkohol je na úrovni 14,5%. Michal Viewegh o ňom napísal: Mimoriadne príjemné, priateľské, skoro by som povedal vrúcne, ale nie servilné víno s vôňou hrozienok, či snáď neznámeho ovocia. S medovými podtónmi v chuti, ale svieže. Zvyšuje eufóriu, rozptyľuje melanchóliu.

Na záver passito od St. Michael Eppan Sanct Valentin Comtess 2004 Alto-Adige. 70% Tramín, zvyšok Rizling a Sauvignon blanc. Asi to tak býva, že sladšie vína to majú jednoduchšie oproti ich suchým partnerom. Ako však byť objektívny, keď sa v kalichu objaví nektár. Nie sladký - ale sladkastý, nie aromatický - ale voňavý, nie perzistentný – ale nekonečný. Kvapka za kvapkou...

     
 
 
 
Visa Visa Electron MasterCard Maestro Diners Club Tatrapay Sporopay VUB eplatby Uniplatba PayPal
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia