Nie ste prihlásený   Prihlásenie  Registrácia
0 ks
0,00 €
   

Súťaž o Prosecco - máme víťaza!

blog_sk_vitaz.png
Až do konca augusta ste s nami mohli hrať o dva kartóny Prosecca za jediný tip. Súťaže sa zúčastnilo vyše 3 200 tipujúcich a všetkým za hlasy ďakujeme. 

A kto vyhral bublinky?
Milovníci vína a bubliniek odpovedali na záludnú otázku: Tipni si, koľko bubliniek môže byť vo fľaši šumivého vína?
Správna odpoveď je 49 000 000 bublinek, čo je údaj, ktorí ste si mnohí šikovne našli v článku o Proseccu na našom blogu.
 
„Po presnom údaji o počte bubliniek vo fľaši šumivého vína sa ľudia dohadujú už dlho. Asi najlepšie podložený výpočet pochádza od vedca Billa Lembecka,
ktorý všetko riadne prepočítal. Vychádzal z toho, že vo fľaši šumivého vína s objemom 750 ml je pri tlaku 5,5 atmosfér a teplote 20 stupňov Celzia asi 4,125 ml plynu CO2. 
Tento plyn je súčasťou vína a uvoľní sa až po otvorení fľaše. Špeciálnym prístrojom vedec zmeral veľkosť bublinky plynu, tá má v priemere 0,5 mm. V každom mililitri vína je ich priemerne 69 miliónov. Po odstránení korku vedec odpočítal zachytený CO2 a po odpočítaní mu zostalo 3,375 ml plynu CO2. Pri prepočte na objem fľaše mu vyšlo priemerné množstvo 49 miliónov bubliniek. Ako jednoduché to spočítať..."

HqUX.jpg

Celkom dorazilo 1 752 tipov zo Slovenska, z toho bolo presných 158 odpovedí a 1 480 tipov z Čiech, z čoho bolo 108 správnych. Pre zaujímavosť, maximálny tip na počet bubliniek bol 2 147 483 647. Rozhodli sme sa, že odmeníme náhodným výberom zo správnych odpovedí DVOCH výhercov zo SR ako aj z ČR :-)
 
A víťazom sa stáva...
Pani Zuzana Ihring Francistyova z okr. Zvolen.

vhyr.jpg

Pani Ola Ellnerová z Bohuňovic

pros.jpg
 
Výherkyne sme kontaktovali a dva kartóny Prosecca Reya, Terra Serena, Santa Margherita putujú priamo k vám. Gratulujeme!

     
 
 
 
Visa Visa Electron Verified by Visa MasterCard MasterCard SecureCode Maestro Diners Club Tatrapay Sporopay VUB eplatby Uniplatba PayPal Discover
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia