Nie ste prihlásený   Prihlásenie  Registrácia
0 ks
0,00 €
   

Valentínska degustácia 1+1

590x250.jpg
Pre milovníkov kvalitného vína pripravujeme párovú valentínsku degustáciu v našej Vínotéke sv. Urbana. Príďte s niekým koho milujete a nájdite LÁSKU VO VÍNE.

Ochutnáme skvosty zo slovenských Žitavských Viníc, ktoré nám príde predstaviť samotný pivničný majster Jozef Teplan. Na porovnanie budeme degustovať lahodné francúzske vína z dielne vinárstva Gérard Bertrand spolu s naším someliérom. Zažite so svojou druhou polovičkou romantiku a príjemné posedenie pri víne a tónoch jazzu.

V cene degustácie je :

  • 5 vzoriek francúzskych vín Gérard Betrand (0,5dl/ degustačná vzorka)
  • 7 vzoriek slovenských vín zo Žitavských viníc  (0,5dl/ degustačná vzorka)
  • Živá hudba - romantické tóny jazzového hudobníka
  • Malé pohostenie - syrový tanier s pečivom a orieškami

koupit.jpg

  • Cena degustácie 1+1: 25 € s DPH
  • Cena platí pre 2 osoby, stačí vám kúpiť jeden lístok
  • Stretneme sa vo Vínotéke Sv. Urbana by Wineplanet, Klobučnícka 4, Bratislava

Francúzske vinárstvo GÉRARD BERTRAND

Predstavujeme vám vinárstvo z južnej oblasti Francúzska. Veľkolepé umiestnenie viníc pod horským masívom, ktorý ich chráni a vplyv stredozemného mora  sa podpisujú pod chuťovú výrazovosť vín tohto vinárstva.

Georges Bertrand, otec Gérarda, bol v 70. rokoch vizionárom a priekopníkom výroby kvalitných vín v Languedoc. Jeho vášeň k vínu a nadšenie pre inovácie boli základom na vybudovanie moderného vinárstva. Už od roku 1975 sa na výrobe vína podieľal jeho syn Gérard, ktorý sa po náhodnom úmrtí otca, v roku 1987, ujíma vedenia.

gerard.jpg

Po ukončení svojej ragbyovej kariéry v roku 1992 sa už naplno venuje vedeniu firmy. Gérard hneď od začiatku poznal, že sa musí prispôsobiť vývoju trhu - zameral sa na výrobu výrazných, harmonických a elegantných vín. Vďaka kvalitným vínam a "férovej" cene uspel veľmi rýchlo. Cena "Best France Value" z 2 500 vinárstiev hovorí za všetko. 

gerard_banner.jpg

Základ tohto úspechu je predsa jednoduchý: rešpekt k regiónu, zodpovedná práca vo viniciach, kvalitné suroviny, kontrolovane výnosy, optimálna zrelosť hrozna, ručný zber hrozna a zrenie v sudoch rešpektujúce harmóniu a osobitosť každého cuvée. Gerard svojím myslením pokračuje vo vizionárstve svojho otca: "Ak dnes vysadím vinice, urobím to pre svoje deti".

Dnes obhospodaruje cez 270 hektárov viníc na piatich vinárstvach (Château L 'Hospitalet, Domaine de Villemajou, Château Laville Bertrou, Domaine Cigalus, Domaine de L' Aigle) a vyváža víno do viac ako 40 krajín sveta.

Slovenské vinárstvo ŽITAVSKÉ VINICE

Vinárstvo z Nitrianskej vinohradníckej oblasti, situované v Žitavskom regióne v obci Úľany nad Žitavou, je mladé vinárstvo s veľkými ambíciami. S rešpektom k prírode menia to najlepšie hrozno, aké dopestujú, na nádherne plné a dokonale odrodové vína. Veľmi rýchlo získali rešpekt a zaradili sa medzi najlepších na Slovensku. Napriek mnohým úspechom a oceneniam sa chcú posúvať stále ďalej a držať tempo s vinárstvami doma aj vo svete.

Preto sa snažia vždy zaujať niečím novým, možno aj takým, čo tu ešte nebolo.Pri výrobe spájajú tradičné postupy s modernými trendmi vo svete. Neboja sa experimentovať  a snažia sa posúvať hranice toho, čo sa od kvalitného vína očakáva.

zitavske_5.jpg

Všetky biele suché vína robia metódou „sur lie“ minimálne 6 mesiacov. To im dáva nádhernú plnosť a eleganciu, zároveň získavajú zrecí potenciál netypický pre biele suché vína. Červené vína vyzrievajú v barikových sudoch a po minimálne 6 mesačnom zrení sú plnené do fliaš bez filtrácie. Vynikajú plnosťou, jemnosťou a vysokým zrecím potenciálom. Srdcovkou vinárstva sú sladké vína, ktoré sú po výrobnej stránke najnáročnejšie. 

zitavske_2.jpg

     
 
 
 
Visa Visa Electron Verified by Visa MasterCard MasterCard SecureCode Maestro Diners Club Tatrapay Sporopay VUB eplatby Uniplatba PayPal Discover
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia