Nie ste prihlásený   Prihlásenie  Registrácia
0 ks
0,00 €
   

Malbec Day = ochutnajte argentínsku vášeň

590x250.jpg
Kto si obľúbil talianske vína, určite mu zachutia aj argentínske. V južnej Amerike je Argentína na druhom mieste z hľadiska produkcie vín a zdá sa, že jediné čo ju môže ohroziť, je faktor El Niňo. Spoznajte famózny argentínsky Malbec aj vy. 


Na Malbec Day na vás čakajú slávne argentínske vinárstva Bodegas Santa Ana, Bodega Norton, Mascota Vineyards, Rutini Wines, ktorých vína si budete môcť vychutnať spolu s tónmi argentínskej hudby a šťavnatého flank steaku.

Aby sme neurazili históriu a pôvod Malbecu, ochutnáme aj pôvodné Európske odrody. Večer to bude veľkolepý. Plný chutí, vôní a emócií.

rutini.jpg

Veľkú časť Argentíny ochutnáme spolu so zástupcom vinárstva Bodega Norton, ktorý nám svoje vína príde odprezentovať osobne.

koupit.jpg

  • Stretneme sa v degustačných priestoroch Wineplanet, Stará Vajnorská 39, Bratislava - Zlaté Piesky (mapa).
  • 12. 4. 2018 o 18:00
  • Cena degustácie je 19,90 €
  • V cene degustácie je 10 vzoriek (0,5dl/ degustačná vzorka)

Aké vína ochutnáme?

Santa Ana Malbec , 2016
Santa Ana Reserve Malbec, 2015
Norton Barrel Select Malbec , 2015
Norton Malbec Colleción, 2017
Norton Reserva Malbec, 2014
Mascota Vineyards La Mascota Malbec , 2014
Mascota Vineyards Unánime Gran Vino Tinto, 2011
Caliterra Edicion Limitada A , 2014
Aldobrandesca Vie Cave Maremma Toscana, 2013
Rutini colección Malbec, 2015

Limitovaná ponuka len cez Coravin:
Norton Reserva Privada, 2014
Rutini Apartado Gran Malbec, 2014


bodega.jpg

Malbec je starobylá odroda viniča (Vitis vinifera), ktorá vznikla spontánnym krížením odrôd Magdeleine Noire des Charentes a Prunelard. Pochádza z Francúzska z vinohradov oblasti Cahors, odkiaľ ju v 16. storočí kráľ François I. importoval do oblasti Champagne a na brehy rieky Seiny. Táto teória bola podporená roku 1921, kedy sa tu našli 300 rokov staré kríky odrody Malbec. Francúzka výsadba odrody Malbec sa nachádza na juho-západe krajny v Cahors.

malbec_day_1.jpg

Dnes je najznámejšou oblasťou na pestovanie Malbecu Argentína (oblasť Mendoza), kde sa pestuje väčšinou až v nadmorských výškach okolo 1000 m nad morom. Chladné noci v tejto oblasti dávajú hroznu aromatické látky a teplé dni dostatok cukru. Suché podnebie zase zabezpečí zdravie vinohradu. Vína z tejto oblasti sú známe svojou koncentrovanosťou a mohutnosťou. Vína sú tanínové s korenisto-džemovými arómami. Sú vhodné na archiváciu. 

malbec_day_2.jpg

malbec_day_4.jpg

malbec_day_3.jpg

     
 
 
 
Visa Visa Electron Verified by Visa MasterCard MasterCard SecureCode Maestro Diners Club Tatrapay Sporopay VUB eplatby Uniplatba PayPal Discover
Powered by Cyclone3 XUL CMS by Comsultia